חפשו באתר
מה אתם מחפשים?select
תת קטגוריהselect
היכן?select
להזמנת מלא פרטים
שם:
טלפון:
דוא"ל:
אזורselect
קטגוריהselect
תוכן:
...Loading...

תכנון בית חכם

החלטנו לקנות בית חדש. בחרנו את הבית, את הקומה. יש לנו אייפד ואייפון וכל דבר נעשה מהטלפון הנייד היום. ומישהו סיפר לנו שבית חכם זה הדבר היום. וכדאי שנתקין אחד היום כשעוד עובדים על הדירה. נחסוך כסף. נחסוך בלגן. ובא לציון גואל. נחיה בבתים חכם ונהיה יותר חכמים. רגע. בואו נתכנן. 


אז בית חכם הוא הדבר הבא כמעט בכל בית. זה נכון. בשנתיים שלוש האחרונות הטכנולוגיה והמחיר מאפשרים למעגל הבתים החכמים בישראל להתרחב, והשאלה של בית חכם כן או לא נשמעת היום יותר מתמיד. 


בואו נחלק את השאלה לכמה שאלות:
האם אנחנו באמת מבינים מה פירוש בית חכם. האם ברורים לנו היתרונות ואלי גם החסרונות. האם אנחנו צריכים באמת בית חכם, אוטומטי. האם אנחנו רוצים לשלוט על כל נקודה בבית מהאוטו או מהסלולרי ? מדוע בית חכם ? בגלל היופי של המפסקים ? זה שווה את זה ? החיסכון בחשמל ? האם יש לנו את הסבלנות ללמוד מערכת נוספת בבית ? 


ומה העלות של בית חכם ? האם לקחנו בחשבון את עלות המערכת בתכנון הראשוני ? האם לקחנו בחשבון את ההכנות הנדרשות מהחשמלאי להתקנת מערכת כזו ? האם הקבלן מוכן לאשר שינויים בבניה. האם האדריכל הגדיר מקום נוסף בארון החשמל ? האם יש צורך ביועצים נוספים: חשמל, תאורה, שניהם ? האם יש צורך ביועץ סאונד ? האם הילדים שלנו באמת צריכים את זה ? האם דימרים בסלון ובחדר השינה או תאורה מיוחדת באמת הכרחיים.

אז התשובה פשוטה. כן. כדאי להתקין בתים חכם. תלוי באיזו רמה. פה זה כבר עניין של שיקול כספי וצרכים אמתיים של בני הבית. ולכן התכנון הראשוני חשוב. הוא ודאי יעיל יותר, ימנע תיקונים וניתוקים, ויחסוך עלויות. ייעוץ ולמידה של הנושא בעלות זעומה לעומת כניסה להרפתקאות מיותרות ובאמת כמו שנאמר : לא בטוח שהילדים צריכים דימר נשלט בחדר שלהם. אבל לנו ההורים זה דווקא נחמד. 'תרחיש' אהבה למשל : הפעלת הג'קוזי ועמעום האורות, מוזיקה רומנטית בסטריאו למה לא ? מגיע לנו אחרי הכול ? !
חוות דעת גולשים
הזנ/י את שמך
דרג/י מ1 עד 5
הזנ/י את תגובתך

...Loading...
מלאו פרטים לקבלת הצעת מחיר ממומחים חשמל חכם מומלצים
שם:
טלפון:
דוא"ל:
אזורselect
קטגוריהselect
תוכן:
...Loading...