חפשו באתר
מה אתם מחפשים?select
תת קטגוריהselect
היכן?select
להזמנת מלא פרטים
שם:
טלפון:
דוא"ל:
אזורselect
קטגוריהselect
תוכן:
...Loading...

ניסים גלם

אם הייתי שואל אתכם מה המקצוע של ניסים גלאם, רובכם הייתם עונים כדורגלן, קבלן בניין, נהג  או חקלאי. אבל אם הייתי אומר לכם שהוא המייסד והמנכ"ל של חברת ג'נרל, שמובילה את ענף המלגות בארץ, הייתם מן הסתם מרימים גבה. ניסים גלאם אכן התחיל את דרכו כבן לחקלאים במושב שדה עוזיהו, מושב עולים שנמצא בסמוך לאשדוד בדרום השפלה. כבר בנעוריו הוא גילה חיבה  יתרה לעיסוק בתחום המכאני ופיתח כישורים טכניים. במסגרת שירותו הצבאי הוא התגייס לחטיבת החי"ר גבעתי. במשך שלוש שנים הוא מילא שורה של תפקידי לוחם. מיד עם שחרורו הוא החל לחפש את דרכו בחיים.
לאחר שעבר מספר עבודות, הוא מצא את המנוחה והנחלה במסגרת חברת הובלות. הוא שימש בתור נהג של חומרים מורכבים, במיוחד זכוכית לתעשייה. 

אלא שלאחר 13 שנות עבודה מסורה הוא הרגיש שהוא מסוגל ליותר. בשנת 2006 הוא עזב את העבודה וחבר לאחיו בניסיון לאתר תחום שבו הם יכולים להעניק ערך מוסף. התחום הנבחר היה מלגזות. הם זיהו מחסור בכל מה שקשור למתן שירותי דרך למלגות בכל רחבי הארץ. כך נוסדה חברת ג'נרל. עד מהרה שמם יצא למרחק והם החלו לקבל פניות שרק הלכו והתרבו. בתוך שנה הם כבר החלו להעסיק עובדים שכירים.
כחלק ממינוף ההצלחה, הם הקימו מוסך ייעודי למתן שירותים למלגות. כמו כן הם החלו לקנות מלגזות משומשות, לשפץ אותן ולמכור ברווחים נאים. לאור העובדה שגם בזה האירה להם הדרך פנים, הם פנו לשלב הבא, הספקת שירות לתאגידים וארגונים מובילים. לאט אך בנחישות, הם החלו לכות במכרזים יותר ויותר יוקרתיים. רק לאחרונה הם זכו במכרז להספקת מלגזות עבור חברת המים הלאומית, מקורות, וכן עבור תע"ש. הזכייה האחרונה למעשה העניקה להם תעודת ספק מורשה של משרד הביטחון ופתחה בפניהם את הדלת לשאר התעשיות הביטחוניות.
כחלק משלים של סל השירותים ההולך ומתהווה שלהם, החלו האחים גלאם ללטוש עיניים לתחום היבוא של המלגזות. 

בתחילה הם התמקדו ביבוא של חלקי חילוף ושיווק של אותם חלקים. בכך הם צברו ניסיון חשוב בכל הליכי היבוא על המורכבות שלהם. בשלב שני הם החלו לחפש מותגים של מלגזות. המותג הראשון היה מלגזות של חברת פילר. אלו הן מלגזות מצוינות עבור מי שמחפש רכישה ראשונה של מלגזה. עבור המקצוענים והמנוסים, היה צורך במלגות יותר מקצועיות. לאחר ניסיונות עיקשים הם הצליחו לקבל לידיהם את הזיכיון לייבא לארת את מלגזות קלארק, שנחשבות לאמינות ולמובילות בעולם. בכך הם ביססו את מעמדם כנותני סל השירותים המלא והמקיף ביותר בתחום המלגזות.
אמנם חברת ג'נרל הוקמה רק בשנת 2006, אבל כבר כיום אין לה אח ורע בארץ. ישנם יבואנים מתחרים, משווקים מתחרים ואפילו ספקי שירותי דרך מתחרים, אבל אף אחד לא מציע את כל החבילה ביחד. בנוסף, חרף שמירה על קצב צמיחה מרשים של 25 אחו בשנה בכל אחת משנות פעילותה, החברה ממשיכה לשמור על יחס אישי לכל לקוח ולקוח. הרוב המכריע של הלקוחות מכירים לפחות את אחד מבין 5 האחים באופן אישי. החברה מעסיקה כיום קרוב ל-30 עובדים שכירים וכן מעגל נוסף של קרוב ל-100 ספקים חיצוניים. 
אם נשוב לנקודת ההתחלה של הכתבה, הרי שיש לנו פה סיפור הצלחה  יוצא מגדר הרגיל. במובנים מסוימים זהו החלום הישראלי בהתגלמותו. חרף זאת, האחים לבית גלאם וניסים גלאם בראשם ממשיכים לשמור על אורח חיים צנוע ורובם עדיין מתגוררים במושב שבו הם נולדו וגדלו, שדה עוזיהו.
חוות דעת גולשים
הזנ/י את שמך
דרג/י מ1 עד 5
הזנ/י את תגובתך

...Loading...
מלאו פרטים לקבלת הצעת מחיר ממומחים חשמל חכם מומלצים
שם:
טלפון:
דוא"ל:
אזורselect
קטגוריהselect
תוכן:
...Loading...